Одбор за културу и информисање усвојио листу кандидата за Савет РЕМ-а

илустрација

Одбор за културу и информисање Скупштине Србије усвојио је листу кандидата за избор чланова Савета Регулаторног тема за електронске медије (РЕМ).

Предлог извештаја о утврђеној листи организација које заједно чине јединственог овлашћеног предлагача и листу кандидата за избор чланова Савета Регулаторног тела за електронске медије (РЕМ) изгласан је са 10 гласова за, двоје посланика је било против, један уздржан, а један није гласао, рекла је председница Одбора Невена Ђурић.

Усвајањем наведеног предлога закључена је 16. седница Одбора за културу и информисање, која је прекинута 2. јула током расправе о томе које организације могу да буду овлашћени предлагачи.

Расправом о овлашћеним предлагачима је настављена и данашња седница, а поново је тема дискусије било да ли удружења стрип уметника могу да буду овлашћени предлагачи за кандидате Савета РЕМ-а, о чему су посланици власти и опозиције поново имали супротне ставове.

Народни посланик посланичке групе „Александар Вучић – Србија не сме да стане“ Небојша Бакарец је оценио да су оба поступка за избор чланова Савета РЕМ-а били „чисти као суза“ и како каже, легитимни, легални и инкузивни.

Додао је да ће бити обезбеђена максимална транспарентност избора за Савета РЕМ-а, као и да ће нови Савет бити независан и од власти, али и од опозиције и разних интересних група.

Навео је и да су испоштоване све препоруке и коментари ОЕБС-а.

Народни посланик посланичке групе „Зелено левог фронта – Не давимо Београд“ Растислав Динић инсистирао је на усвајању приговора грађанских иницијатива и истакао да би цео процес избора требало да прође „у доброј вери“.

Нови процес за избор чланова Савета РЕМ-а почео је расписивањем конкурса 28. априла, после двонедељне блокаде РТС-а од стране студената у блокади чији је то био захтев.

Извор: Танјуг

Related posts

Српска рвачица Марица Перишић освојила бронзану медаљу на Гран прију у Лими

Линта: Срамно да се крајишки Срби хапсе и пресуђују због употребе националних симбола

Млади аниматори из Лепосавића учесници 16. Интернационалне радионице анимираног филма „Златни пуж 2026“

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније