У бујичним поплавама на северу Индије погинуле три особе, најмање 20 нестало

АП

У бујичним поплавама које су изазвале обилне кише у северној индијској савезној држави Химачал Прадеш, погинуле су три особе а страхује се да је најмање 20 нестало, саопштиле су  локалне власти.

Портпарол локалне самоуправе у Кангри, Динеш Шарма је потврдио да је покренута спасилачка операција како би се пронашли нестали, преноси АП.

Посланик из града Дарамсале, Судхир Шарма, рекао је на друштвеним мрежама да је нестало најмање 15 до 20 радника који су се одмарали у привременом објекту у близини локације пројекта хидроелектране, након што је касно синоћ ниво воде у локалном резервоару нагло порастао.

Влада индијске државе Химачал Прадеш је саопштила и да је најмање осам људи нестало у Кангри, a три у оближњем Кулуу.

Власти су евакуисале око 50 угрожених туриста на безбеднија места у тој држави.

Бујичне поплаве и провале облака су чести у планинским државама Индије, као што је Химачал Прадеш, током сезоне монсуна.

Извор: Танјуг

Related posts

Косово уочи Видовдана – Срби поручују да чувају достојанство, понос и право на опстајање

Рекордне врућине широм Европе – од водених топова у Берлину до пресушивања реке По у Италији

Биланс жртава у Венецуели премашио 1.400 – потрага за хиљадама несталих, беба спасена из рушевина; број несталих након земљотреса премашио 55.000

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније