Фон дер Лајен: ЕУ издваја више од пола милијарде евра за научна истраживања

ЕПА-ЕФЕ

Председница Европске комисије Урсула фон дер Лајен најавила је данас да ће Европска унија издвојити више од 500 милиона евра за подстицање европских научних истраживања.

„Наука је инвестиција – и морамо да понудимо праве подстицаје. Зато могу да објавим да ћемо предложити нови пакет од 500 милиона евра за период 2025-2027 како бисмо Европу учинили магнетом за истраживаче“, рекла је Фон дер Лајен током заједничке конференције са француским председником Емануелом Макроном.

Њих двоје су прошлог месеца рекли да ће настоајти да позову научнике и истраживаче из света у Европу, након што је администрација америчког председника Доналда Трампа запретила да ће смањити федерално финансирање Харварда и других америчких универзитета, наводи Ројтерс.

Извор: Танјуг

Related posts

Мушкарац из Лепосавића ухапшен на Јарињу, осумњичен за наводно фалисификовање докумената

Ђурић разговарао са кипарским министром о јачању сарадње Србије и Кипра

Брже до дијагнозе и терапије – отворена дневна болница за интервентну радиологију у УКЦ Ниш

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније