СПС-ЈС-Зелени Србије позитивно одговорили на консултације око избора нове владе

СПС

Портпарол Социјалистичке партије Србије Угљеша Марковић изјавио је да је коалиција Социјалистичке партије Србије, Јединствене Србије и Зелених Србије, одговорила позитивно на званичан позив председника Републике Србије, Александра Вучића везано за консултације око избора нове Владе.

Он је подсетио да је на Председништву СПС једногласно донета одлука о наставку сарадње са Српском напредном странком и Александром Вучићем као и да је изражена спремност да СПС са својим коалиционим партнерима учествује у разговорима о формирању и избору нове Владе Републике Србије, наводи се у саопштењу СПС.

,,Социјалистичка партија Србије као државотворна партија сматра да су јединство и политичка стабилност предуслов за одбрану државних и националних интереса, као и наставак економског развоја. Из тих разлога нам је потребан избор нове Владе, која ће бити спремна да одговори на све изазове у наредном периоду“, рекао је Марковић.

Извор: Танјуг

Related posts

Студенти уметничких факултета отворили Летњу школу „СолидАртно“ заједничком изложбом плаката

Српска православна црква сутра прославља Петровдан

Млади кошаркаши Србије започели Европско првенство победом над Пољском

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније