Студенти у Пионирском парку: Рок 17. март, после идемо у посету ректорима

Танјуг

Студенти који желе да похађају наставу, а који се налазе у Пионирском парку у Београду, рекли су данас да ће ако до 17. марта не почне настава на факултетима они кренути у посету ректорима, деканима и професорима како би пронашли најбоље решење за враћање у школске клупе што пре.

Они су истакли и да је то последњи рок када је могуће да се пропуштена настава надокнади.

„Кључно је да смо се окупили, јер се залажемо за образовање и морамо да станемо на крај целој овој причи“, рекла је новинарима у Пионирском парку испред Председништва студенткиња Београдске академије пословних и уметничких струковних студија Сара Кузмановић.

Она је истакла да неће одустати од захтева да се врате на наставу и да ће, уколико рок који су задали 17. март, не буде испоштован као дан када ће настава почети да се одвија – кренути у, како је рекла, посете деканима, ректорима и професорима како би разговарали и пронашли решење.

Кузмановић је подсетила и на њихове друге захтеве, међу којима су да се ревидирају рокови и услови за буџет, да што пре почне настава у основним и средњим школама, а да је пети захтев да се министарка просвете Славица Ђукић Дејановић не изабере поново на ту функцију.

Она је поновила и да су те захтеве упутили председнику Александру Вучићу, председници Скупштине Ани Брнабић и премијеру Милошу Вучевићу да учине шта је у њиховој надлежности како би се стање у просвети моментално нормализовало.

Студент Факултета техничких наука (ФТН) Лука Лалошевић рекао је новинарима да су њихове колеге које учествују у блокадама факултета синоћ дошле да их обиђу и да су имали „нормалан разговор“, што је он оценио као корак напред.

Он је рекао и да су од почетка позивали на разговоре и истакао да су своје захтеве већ упутили институцијама, наводећи да је овакво стање штетно и никоме не иде у корист.

„Професори нам причају да сањамо велике снове, али да бисмо имали велике снове морамо да имамо знање које стичемо у школама и на факултетима“, навео је Лалошевић.

Поновио је да они нису чланови ниједне политичке странке и истакао да је дозвољено да свако искаже свој став и незадовољство.

„Ми желимо да остваримо своје право на образовање, а већ четири месеца то право немамо“, рекао је Лалошевић и додао да се они не слажу да је блокада начин да се дође до неког циља.

Лалошевић је такође навео да се залажу да се приведу пред лице правде и одговарају сви који су одговорни за пад надстрешнице у Новом Саду 1. новембра.

„Документација је објављена и треба да се анализира“, додао је он.

Студенти су током конференције истакли транспарент „Књиге, браћо моја, књиге, а не пленуми и прапорци“, и махали индексима, а рекли су и да се неће удаљити одатле док се не испуне њихови захтеви.

Студенти који желе да похађају наставу од синоћ су у парку испред Председништва Србије где су провели ноћ у шаторима.

Извор: Танјуг

Related posts

Дечак повређен у несрећи у ЦГ авионом Владе Србије пребачен у КЦ Ниш

Организације цивилног друштва упутиле писмо Светској банци поводом рушења објеката на Газиводама

Низак водостај отежава пловидбу на рекама

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније