Додик: Нема говора о усвајању закона о Суду БиХ у Савету министара

Танјуг

Председник СНСД-а Милорад Додик изјавио је у Мостару да ништа мимо Устава БиХ није прихватљиво да буде усвојено у Савету министара.

„Нема никаквог говора о усвајању закона о Суду БиХ и ВСТС-у“, рекао је Додик новинарима након састанка са лидером ХДЗ-а БиХ Драганом Човићем којем је присуствовала и заменик председника ХДЗ-а Борјана Кришто, која је и председавајућа Савета министара.

Додик је истакао да је договорено да буџет институција на нивоу БиХ буде подржан. Он је рекао да ће се Република Српска понашати у складу са законима које је усвојила Народна скупштине Републике Српске, пренела је Срна.

У Мостару су били и министар правде Републике Српске Милош Букејловић и министар финансија и трезора у Савету министара Срђан Амиџић. Човић је раније данас изјавио да је уверен да ће на сутрашњој седници Савета министара бити усвојени закони о ВСТВ-у и Суду, као и буџет.

„Тиме бисмо испунили основне услове за наш европски пут“, рекао је Човић.

Извор: Танјуг

Related posts

Пањако: Сви путници у комбију који је учествовао у удесу у Црној Гори српски држављани

Свечаном академијом обележена градска слава Општине Звечан; Терзић: Звечан је симбол борбе српског народа за национално достојанство

Италијански тенисер Јаник Синер одбранио титулу на Вимблдону

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније