Кфор извео вежбу спасавања у близини италијанске базе Вилађо

фејсбук/КФОР

Италијански војници Регионалне команде Запад мисије Кфора извели су вежбу спасавања у близини италијанске базе Вилађо, саопштила је мисија на својој Фејсбук страници.

Италијански падобранци при Кфору симулирали су квар возила како би тестирали процедуре спасавања, побољшали спремност и повећали способност реаговања на неочекиване примене одговарајућих планова за ванредне ситуације.

фејсбук/КФОР

Из ове мисије као и увек, подсећају да Кфор наставља да спроводи свој мандат заснован на Резолуцији Савета безбедности УН 1244 из 1999. године – “да доприноси безбедном и безбедном окружењу за све људе и заједнице које живе на Косову и слободи кретања, у сваком тренутку и непристрасно”.

Извор: Радио Митровица север

Related posts

Пањако: Сви путници у комбију који је учествовао у удесу у Црној Гори српски држављани

Свечаном академијом обележена градска слава Општине Звечан; Терзић: Звечан је симбол борбе српског народа за национално достојанство

Италијански тенисер Јаник Синер одбранио титулу на Вимблдону

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније