Соренсен разговарао са Петковићем и Бисљимијем

Вечерњи лист

Нови специјални изасланик Европске уније за дијалог Београда и Приштине Петер Соренсен саопштио је вечерас да је одвојено разговарао са главним преговарачима две стране Петром Петковићем и Бесником Бисљимијем.

Петер Соренсен је на званичном налогу специјалног изасланика ЕУ за дијалог на друштвеној мрежи Икс нагласио да цени „веома добре разговоре“ и поздравља позиве два главна преговарача да ускоро посети Београд и Приштину.

Соренсен је 1. фебруара преузео дужност специјалног изасланика ЕУ за дијалог Београда и Приштине, након што је Мирославу Лајчаку истекао мандат на тој функцији.

Извор: РТС

Related posts

Аракчи: Још нема одлуке о наставку преговора са САД

Манастир Бањска обележава храмовну славу

Уочи истека рока за уклањање објекта на Газиводама: Власници се надају да неће бити као на другој страни језера

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније