Завршетак првог полугодишта 23. децембра за све ученике у Србији

Танјуг

На предлог Владе Србије прво полугодиште биће завршено 23. децембра за све основне и средње школе у Србији, сазнаје РТС у Влади Србије.

У закључку Владе Србије налаже се Министарству просвете да, у складу са својим законским надлежностима, обезбеди да се зимски школски распуст организује једнако за основне и средње школе на територији целе Србије и то тако да се прво полугодиште заврши у понедељак 23. децембра..

Према закључку, план је да друго полугодиште почне 20. јануара 2025. године.

Влада Србије требало би закључак о томе да усвоји на сутрашњој седници Владе.

Распуст на теритирији Аутономне покрајине Војводине требало је да почне од 24. децембра, а у остатку Србије од 30. децембра.

Извор: РТС

Related posts

Хет-трик Дембелеа у победи Француске против Норвешке, Сенегал убедљив против Ирака

Нетањаху: Израел и Либан се сагласили о разоружавању Хезболаха

Ђурић у Бразилу: Нови замах традиционално добрим односима

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније