Вучић са кинеским војним здравственим радницима о унапређењу сарадње у медицини

instagram.com/buducnostsrbijeav

Председник Србије Александар Вучић састао се данас са представницима Опште болнице Народне ослободилачке војске Кине, са којима је разговарао о унапређењу билатералне сарадње у области здравствене заштите, размени стручњака, као и модернизацији медицинских технологија.

„Посебна пажња посвећена је значају размене искустава у лечењу најтежих болести и заједничким пројектима који укључују иновативне приступе у дијагностици и терапији. Поставили смо темељ за будуће споразуме који ће додатно ојачати везе Србије и Кине у области медицине и јавног здравља“, написао је Вучић на свом Инстаграм налогу.

Како је оценио, заједнички рад на развоју здравствених система није само улагање у бољу будућност, већ и израз пријатељства и поверења између двеју земаља.

Извор: Танјуг

Related posts

Гогић: Омбудсман једна од ретких институција у Приштини у коју српска заједница има поверења

Васић: Ослобађање Вакића донело правду, очекујем да Врховни суд исправи неправду према осталима

Кину погодио земљотрес јачине 5,0 степени

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније