КФОР: Одбијен захтев Приштине да пошаље КБС на север

Мисија НАТО-а на Косову потврдила је за РСЕ да су косовске институције, након експлозије у каналу Ибар-Лепенац у општини Зубин Поток, затражиле овлашћење од команданта КФОР-а да пошаљу Косовске безбедносне снаге у погођено подручје, али да је такав захтев одбијен.

„Командант КФОР-а није дао такво овлашћење, на основу његове безбедносне процене и акција које је КФОР већ предузео“, наводи се у писаном одговору КФОР-фора Радију Слободна Европа.

Косово је овај захтев упутило у складу са споразумом из 2013. године, према којем је тадашњи премијер Косова Хашим Тачи уверавао Нато да КБС неће ићи на север без претходне сагласности КФОР-а.

„Како је саопштено у нашем јучерашњем саопштењу, КФОР је распоредио јединице да обезбеде оштећени део водотока у Зубином Потоку. КФОР је такође пружио додатну помоћ институцијама на Косову, укључујући логистичку подршку и за уклањање експлозивних направа“, наводи се у одговору КФОР-а.

Мисија је додала да командант КФОР-а остаје у контакту са свим својим главним партнерима и да прати ситуацију.

Извор: Косово Онлајн

Related posts

Слетео руски Иљушин 76 који ће помоћу у гашењу пожара у Делиблатској пешчари

Европској комисији прихватљив систем безбедности хране у Србији – jагодасто воће испуњава стандарде ЕУ

Још 11 објеката на списку Приштине за рушење на Газиводама, страх се шири међу Србима

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније