Вођа Хезболаха тврди да је група постигла победу у рату против Израела

ЕПА / ЕФЕ

Вођа Хезболаха Наим Касем изјавио је да је група постигла ,,божанску победу“ против Израела, која је, како је навео, чак већа од оне коју су прогласили након рата са Израелом 2006. године.

,,Када смо почели да помажемо Гази, рекли смо да не желимо рат, али да смо спремни за њега. Хвала Богу, стрпљење је уродило плодом. Данас се састајемо у атмосфери победе и божанског успеха“, рекао је Касем у свом првом обраћању од како је постигнут прекид ватре у среду ујутру, пренео је Нахарнет.

Казао је да ће Хезболах радити на очувању националног јединства и јачању одбрамбених способности Либана, као и да ће та група наставити да пружа подршку Палестинцима.

Како је пренео Ројтерс, у рату је уништен велики део јужног и источног Либана, као и предграђа Бејрута, а у израелским нападима елиминисани су многи кључни чланови војних структура Хезболаха.

Извор: Танјуг

Related posts

Ђурић: Вашингтон покреће стратешки дијалог са Србијом, прва сесија у петак

Вучић: Србија једина у Паризу која није члан ЕУ, НАТО ни Коалиције вољних, велика част

Летњи Свети Врачи – дан за молитву за оздрављење, верује се да без преке потребе не треба излазити из куће

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније