Сијарто: Потребно појачати напоре за постизање мира у Украјини

Танјуг

Потребно је појачати напоре за постизање мира, изјавио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто након ракетних напада на Закарпартску област, на западу Украјине.

Сијарто је на свом Фејсбук профилу написао да је гувернер Закарпатске области рекао да ракетни удари нису изазвали жртве, пренео је МТИ.

„Догађаји од рано јутрос показују да мировне напоре треба појачати, јер сваки дан доноси све више разарања, сваки дан носи ризик од ескалације рата“, истакао је он.

Страна.уа је раније данас на свом Телеграм каналу јавила да су се у Закарпатској области, у граду Мукачеву, чуле експлозије, пренела је агенција РИА Новости.

Закарпатска област је најзападнији регион Украјине.

У том региону се налазе гранични прелази са Словачком, Мађарском и Румунијом.

Извор: Танјуг

Related posts

Ивана Шпановић шампион Србије

Слава и прво монашење у манастиру Девине Воде на КиМ

У нападу украјинских снага на Запорожје погинуло 11, међу њима четворо деце

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније