Фон дер Лајен: Радујем се поновној сарадњи са Трампом

Танјуг/АП

Председница Европске комисије Урсула фон дер Лајен изјавила је данас да се радује поновној сарадњи са новоизабраним председником САД Доналдом Трампом.

Фон дер Лајен је истакла да ће та сарадња ојачати трансатлантске везе, пренео је Ројтерс.

„Имам искуства у раду са председником Трампом“, рекла је Фон дер Лајен, додајући да је врло важно да њих двоје заједно анализирају заједничке интересе и раде на њиховом остваривању.

Према последњим подацима, Трамп је на председничким изборима у САД освојио 295 електорских гласова, док је кандидаткиња Демократске странке Камала Харис освојила 226 електора.

Извор: Танјуг

Related posts

РИК усвојио одлуку о јавној набавци за изборне параване

Томић: Срби на Косову под све већим притиском, Курти користи институционалну кризу

Аутомобил ударио у мајку са двоје деце у центру Краљева, тешко повређена деца пребачена за Крагујевац

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније