Вучић: Данас је цела Србија је занемела, одговорни за трагедију у Новом Саду ће бити процесуирани и кажњени

Танјуг

Данас је цала Србија занемела, ово је један од најтежих дана за нашу земљу, изјавио је председник Србије Александар Вучић, поводом трагедије у Новом Саду, где је погинуло 14 особа.

,, Према последњим информацијама, а надамо се да ће то бити и коначан број – 14 особа је преминуло, од којих за пет још увек не знамо идентитет. Осам особа су држављани Србије, једна држављанин Северне Македоније“, рекао је Вучић у обраћању јавности.

Он је породицама настрадалих изјавио најискреније и најдубље саучешће и захвалио свима који су показали пијетет и тугу за пострадалима.

,,Вечерас је тешко говорити, било шта рационално рећи, али и у таквим тренуцима сви заједно морамо да смогнемо снаге да се ујединимо, да помогнемо породицама страдалих и учинимо све што је у нашој моћи да штета буде што је могуће мања и људима који су изгубили најближе помогнемо највише што можемо“, рекао је председник Србије.

Посебно је захвалио свима, спасиоцима и радницима који су читав дан покушавали да спасу сваки живот, додајући да смо и у овој великој трагедији, по ко зна који пут показали срце и душа нашег народа.

Председник Србије је нагласио да ће лица која су одговорна за ово што се догодило бити процесуирана и кажњена.

,, Као председник биран на ову функцију тражим од Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду, од Владе Србије, да одговорни за ово што се догодило буду процесуирани и строго кажњени. Када помињем владу, тражим и политичку и кривичну одговорност. Њихов је то посао“, поручио је Вучић, затраживши одговор због чека само ова надстрешница, која се урушила и изазвала погибију 14 особа, једина није реновирана на железничкој станици у Новом Саду.

У наредном периоду је неопходно много више одговорности и рада,  ,,градићемо и поправљати мостове, пруге и  путеве, како нам се овако нешто никада нече поновити“, поручио је председник Вучић.

Извор: ТВ Мост

 

Related posts

Арлов: Срећан велики празник Видовдан

У Србији сунчано и веома топло, температура до 39 степени

Потписан Уговор за обезбеђивање средстава за завршне радове на Храму Светог Саве

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније