Вучић о поплавама у Европи: Србија спремна да пружи сву неопходну помоћ

Централни и источни делови Европе боре се са обилним падавинама. Председник Србије Александар Вучић поручио је да је Србија спремна да пружи сву неопходну помоћ државама које су погођене поплавама.

„Поводом трагичних последица поплава које су погодиле Чешку, Пољску, Словачку, Аустрију и Мађарску и изражавам најдубље саучешће породицама страдалих и солидарност са свима који пролазе кроз ове тешке тренутке. Србија је спремна да пружи сву неопходну помоћ и подршку“, написао је председник Вучић на свом налогу на друштвеној мрежи Икс.

Циклон „Борис“ донео је обилне кише централној и источној Европи.

Извор: РТС, мрежа Х

Related posts

Затворене „Видовданске свечаности“ у Великом Ропотову; Тајић: Видовдан симболизује камен нашег националног идентитета

Треће Видовданско казивање поезије: Стихови посвећени отаџбини, вери, љубави и човеку

СЗО: Више од 1.300 људи умрло током топлотног таласа који је погодио Европу

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније