Вулин: Курти не ради ништа самостално, Квинта, ЕУ и Нато подржали акције против Срба на северу Косова

Танјуг

Потпредседник Владе Србије Александар Вулин поручио је, поводом упада косовске полиције у зграде српских институција на северу Косова, да Аљбин Курти не ради ништа самостално, па је и последњи напад на Србе ,,договорен и подржан од стране Квинте, ЕУ и Нато“, наводе Новости, преноси Косово онлајн.

Позивати Квинту да заштити Србе од Куртија има ефекта као када се од Европске уније тражи да одржи реч и формира Заједницу српских општина. Курти не ради ништа самостално и последњи напад на Србе на Северу је договорен и подржан од стране Квинте, ЕУ и Нато. Чак се и Кфор прави ненадлежан и командант Кфора шаље заменика на састанак са лидерима Срба како се не би обавезао на деловање“, рекао је Вулин.

Он је упитао зашто, ако није у праву, Курти није под санкцијама Сједињених Америчких Држава, затим зашто се среће са функционерима ЕУ, и зашто му се не укидају фондови и пројекти из ЕУ.

,,Није проблем Курти, проблем су лажови из Европске уније чији потпис на Бриселском споразуму вреди колико и потпис на Минском споразуму“, изјавио је Вулин који присуствује економском форуму у Владивостоку.

Извор: Косово онлајн

Related posts

Ђурић: Честитам грађанима Србије на стратешком партнерству са САД

Ухапшене три особе осумњичене да су фалсификованим документима покушале да продају плац вредан 1,55 милиона евра

Косовска полиција одбацује наводе Епархије, тврди да нема институционалног притиска на Србе и СПЦ

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније