Вучић: Затражио сам подршку председника Чешке кад је реч о одржању мира у региону

Танјуг

Председник Србије Александар Вучић изјавио је да је данас у Прагу разговарао с председником Чешке Петром Павелом о ситуацији у региону, посебно ескалацији ситуације на Косову, као и билатералним односима Србије и Чешке и да је затражио његову подршку у одржању мира и стабилности у региону.

„Срдачан сусрет са председником Чешке Павелом са којим сам разговарао о ситуацији у региону, посебно ескалацији ситуације на Косову и Метохији, као и нашим билатералним односима. Затражио сам подршку председника Павела када је реч о одржању мира и стабилности у нашем региону, као и наставак подршке Чешке европском путу Србије“, навео је Вучић на Инстаграм налогу будућностсрбијеав..

Он је такође написао да је захвалио чешком председнику „на одличној организацији GLOBSEC једне од најважнијих европских платформи за дијалог у циљу одржања глобалне стабилности“.

„У времену пуном безбедносних изазова, на свим нивоима, морамо да искористимо сваку прилику да разговарамо, да се чујемо и разумемо, јер кораци које сад предузимамо одредиће будућност наше деце“, написао је председник Србије.

Вучић је позвао Павела да посети Србију како би могли да наставе разговоре о даљем јачању добрих партнерских односа наше две земље и народа.

Извор: Танјуг

Related posts

Од сутра тачно у 9 сати почиње да ради портал који је најавио председник Вучић; Грађани могу да пријаве све злоупотребе јавних функционера

Извесно да ће Барнам бити нови британски премијер

Репрезентативка Србије у рвању Евелин Ујхељи освојила бронзу на Европском првенству

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније