Завршена једнодневна вежба Кфора дуж административне линије

фејсбук/КФОР

Кинетички батаљон Регионалне команде Кфора – Запад завршио је 24-часовну операцију која је подразумевала низ активности дуж административне линије, саопштено је из прес службе ове Мисије.

„Хрватско и италијанско особље спровело је низ активности дуж административне граничне линије. Поменута операција подразумевала је размештање тактичког командног места“, наводи се у овој Мисији.

Подсећа се да Кфор наставља да спроводи свој мандат – заснован на Резолуцији Савета безбедности УН 1244 из 1999. године – да доприноси безбедном и сигурност окружењу за све људе и заједнице које живе на Косову, као и слободи кретања у сваком тренутку и непристрасно.

„Кфор делује као трећи безбедносни одговор, у блиској координацији са Косовском полицијом и мисијом владавине права Европске уније (Еулекс), који су први и други безбедносни одговорни“, закључује се у саопштењу.

Извор: Косово онлине

Related posts

Харелсон: Почасно Срце Сарајева ми значи више од било које награде до сада

Симић: Суспензија полицајаца први корак, одговорни морају да одговарају пред судом

ПИК препоручио суспензију двојице полицајаца због злостављања Ненада Рашковића

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније