Блинкен стигао у посету Израелу да би појачао дипломатски притисак за прекид ватре

АП

Амерички државни секретар Ентони Блинкен стигао је данас у посету Израелу чији је циљ појачање дипломатског притиска да се постигне споразум о прекиду ватре у Појасу Газе следец́е седмице.

У оквиру десете посете региону Блиског истока од почетка рата у Појасу Газе, Блинкен ће се у понедељак састати са израелским лидерима, укључујући премијера Бењамина Нетанијахуа, саопштио је Стејт департмент.

Блинкен ће након Израела, посетити Египат и Катар.

Претходно је Блинкен одложио посету Блиском истоку, која је требало да почне 13. августа, због лоше безбедносне ситуације, јавио је амерички портал Аксиос.

Хамас је 13. августа испалио две ракете усмерене на Тел Авив, а Израел је покренуо ваздушне ударе на Појас Газе у којима је убијено 19 Палестинаца у централном и јужном делу енклаве.

У Дохи је у среду почела нова рунда преговора о прекиду ватре у Појасу Газе, на позив и уз учешће земаља посредница САД, Египта и Катара.

Извор: Танјуг

Related posts

Вучић примио у опроштајну посету амбасадоре Апарисија и Хасијева: Србија цени доследну подршку Шпаније и Азербејџана њеном суверенитету

Вучић: Расписивање избора за који дан или недељу, нервоза опозиције биће све већа

Влада Србије утврдила низ предлога закона из области финансија и пакет подршке привреди

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније