Ђоковић постао тенисер са највише победа на гренд слем турнирима

АП

Српски тенисер Новак Ђоковић победом против Аргентинца Франциска Серундола постао тенисер са највише победа на гренд слем турнирима.

Најбољи тенисер света је вечерашњом победом у осмини финала над Серундолом до дошао до рекордне 370. победе на гренд слем турнирима.

Он је тако иза себе оставио Роџера Федерера који има 369 победа, Рафаел Надал је трећи на вечној листи са 314, на четрвтом месту је Џими Конорс са 233, док је пети Андре Агаси са 224 победе на четири највећа тениска турнира.

Ђоковић такође има највише освојених гренд слем турнира (25).

Извор: Танјуг

Related posts

Кина уводи контрамере против рестриктивних мера САД

Топлотни талас не посустаје, у Сомбору измерено 40 степени – сутра заседа Штаб за ванредне ситуације

Шести „Ђедов сабор“ у недељу у Осојану

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније