Слика Паје Јовановића ,,Одмор башибозука“ у Београду

Screenshot

Слика Паје Јовановића ,,Одмор башибозука“, купљена на аукцији лондонског ,,Сотбија“, стигла је у Београд, потврдили су Танјугу у Министарству културе.

О термину и месту излагања јавност ће бити обавештена након завршетка свих неопходних музејских процедура које су потребне да би ово ремек-дело било доступно очима домаће и светске јавности.

Музеј града Београда је на аукцији „Сотби“ у Лондону купио дело Паје Јовановића „Одмор башибозука“.

Слика је на аукцији названој „Пут свиле – слике оријенталиста и намештај из резиденције у Белгравији“ продата за 304.800 фунти, односно 349.500 евра.Ради се о уљу на дасци чије су димензије 41 пута 32,5 центиметара (односно са рамом 68 пута 60,5).

Музеј града Београда, који је ушао у преписку са „Сотбијем“, се у трку упустио уз подршку државе.

Извор: Танјуг

Related posts

ИРИБ: У првом кругу преговора није било разговора о иранском нуклеарном програму

ФК ”Рудар” на Видовданском турниру у Маглићу код Бачког Петровца

Ђурић: Циљеви у Панами афирмација положаја Србије по питању Косова, билатерални односи и промоција Експа

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније