РТВ

Мацут данас у Лапову на обележавању Дана Сектора за ванредне ситуације МУП-а

од TV Most

Председник Владе Србије проф. др Ђуро Мацут присуствоваће данас у Лапову централној манифестацији и Свечаној академији поводом обележавања Дана Сектора за ванредне ситуације МУП-а Србије, саопштено је из Владе Србије.

Манифестација ће почети у 18 часова у Центру за културу „Стефан Немања“.

У Лапову се отвара нова ватрогасна станица у којој ће бити формирана нова спасилачко-ватрогасна јединица.

Сектор за ванредне ситуације МУП 17. септембра обележава и своју славу – Пресвету Богородицу Неопалиму купину, заштитницу свих ватрогасаца-спасилаца у Србији.

Од почетка године припадници Сектора за ванредне ситуације су интервенисали у више од 31.000 ванредних ситуација, од чега у скоро 25.000 пожара.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније