Током данашњег протеста присталица ОВК у Хагу, неколико лица поставила су заставу ОВК на улазна врата Амбасаде Србије у том граду и упутили увреде запосленима на националној основи.
Како су за Косово онлајн испричали из Амбасаде, инцидент се десио око 16 часова када се аутомобил паркирао испред зграде, из кога су изашла непозната лица, поставила заставу ОВК, а затим и отишла.
О инциденту су представници амбасаде обавестили дипломатску полицију, која је узела изјаве од запослених, као и број таблица аутомобила, а како су истакли, покренуће истрагу и појачаће присуство у близини зграде Амбасаде.
Из амбасаде наводе да је данас на улицама Хага било више стотина људи и аутомобила са заставима Албаније и ОВК, који су, пролазећи поред зграде Амбасаде, добацивали разне увреде.
Извор: Косово Онлине