Профимедиа

Соренсен: Спреман сам за наставак разговора Београда и Приштине

од TV Most

Изасланик Европске Уније за дијалог Београда и Приштине Петер Соренсен саопштио је вечерас да је спреман за наставак разговора чим обе стране буду спремне.

„Јуче сам у Бриселу угостио главне преговараче Косова и Србије на билатералним и трилатералним разговорима о спровођењу Охридског споразума и решавању питања несталих особа. Нажалост, инаугурациона седница Заједничке комисије (за нестале особе) није одржана. Спреман сам да наставимо чим стране буду спремне“, написао је Соренсен на свом профилу на друштвеној мрежи „X“.

У Бриселу је јуче одржан тројни састанка главних преговарача Београда и Приштине, Петра Петковића и Бесника Бисљимија, уз посредство Соренсена. Претходно су одржани одвојени састанци делегација Београда и Приштине са Соренсеном.

Петар Петковић је после састанка изјавио да је Београд инсистирао на Заједници српских општина, али да приштинску страну та тема не интересује. Он је додао и да је било конкретних разговора о формирању Заједничке комисије за нестале особе.

Извор: Косово Онлине

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније