Министарство просвете

Станковић са амбасадором Кипра: Отворићемо сарадњу са вискокошколским установама

од TV Most

Министар просвете Дејан Вук Станковић и амбасадор Кипра Андреас Фотиу разговарали су о сарадњи две земље у области образовања и начинима да се она унапреди, посебно у области високошколског образовања.

На састанку су је наглашено да Србија и Кипар имају исте ставове по питању међународног права, суверенитета и територијалног интегритета земаља, као и да Србију и Кипар повезује деценијско пријатељство.

Станковић је рекао да је пријатељство основ за сарадњу и исказао спремност да се просветна сарадња унапреди.

,,Радићемо интензивно на дефинисању конкретних активности за реализацију споразума о сарадњи. Оно што видим као могућност јесте сарадња између високошколских установа Србије и Кипра. Министарство ће свакако тај пут отворити, а на самим установама је да осмисле начине, програме, пројекте и активности“, рекао је Станковић.

Амбасадор Фотиу је истакао да ће Кипар учествовати на ЕXПО2027 и да ће настојати да се представе у најбољем светлу на твој значајној међународној изложби.

Извор: Саопштење

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније