Мештани Лешка од јуче су без воде, а проблеми са водоснабдевањем све су учесталији у насељима општине Лепосавић.
Поред свакодневних несташица и рестрикција услед суше, додатни проблем изазвао је чин вандализма, непознато лице разбило је катанац у селу Остраће и пустило велику количину воде, чиме је знатно смањен прилив у Лешак.
Из Јавног комуналног предузећа „24. новембар“ истичу да овакво понашање неће бити толерисано и да ће случај бити пријављен полицији.
Радници тог предузећа раде на санацији система и очекује се да ће већ сутра одређена количина воде, првобитно намењена Лепосавићу, бити усмерена ка Лешку, како би се бар делимично стабилизовало снабдевање.
Ситуацију додатно погоршава чињеница да су сва села у општини Лепосавић прикључена на градски водовод, али за разлику од градских насеља – немају рестрикције.
Према речима надлежних, све чешће долази и до инцидената у селима попут Отраца и Црнатова, где су мештани самоиницијативно обијали шахте и неовлашћено пуштали воду. Сличан инцидент забележен је и овог уторка.
Из ЈКП „24. новембар“ апелују на грађане да не покушавају самосталне интервенције на водоводној мрежи и подсећају да су овакви поступци противзаконити и могу довести до још тежих последица по водоснабдевање.
Извор: Косово онлајн