Фудбалери Војводине пласирали су се у финале Купа Србије, пошто су вечерас на свом терену у полуфиналу победили ТСЦ резултатом 2:0.
Домаћи тим је повео у 10. минуту када је Драган Кокановић центрирао из слободног ударца, а Сеид Кораћ је главом постигао гол.
Фудбалер ТСЦ-а Милош Вулић погодио је у 74. минуту за изједначење, али је главни судија Павле Илић поништио погодак након ВАР провере, пошто је Саша Јовановић направио прекршај над Кокановићем.
Стефан Букинац је у 85. минуту постигао је други гол на утакмици, после додавања Кокановића.
Екипа из Новог Сада је тако другу годину заредом прошла у финале Купа Србије, прошле сезоне је поражена од Црвене звезде резултатом 2:1, а два пута је освојила пехар у Купу 2014. и 2020. године.
Војводина ће у финалу играти против победника полуфинала између Црвене звезде и Напретка из Крушевца.
Извор: Танјуг