РТВ Пулс

Моравске духовне вечери у Пасјану – предавање „Бити мати“

од TV Most

Пред пуном салом дома културе у Пасјану одржано је још једно предавање у циклусу Моравских духовних вечери. Гост као и предавач ове вечери била је мати Стефанида, игуманија манастира Св. Ђорђа у Брњаку, која је говорила о томе шта значи бити мати, како у биолошком тако и у духовном смислу.

„Бити мајка значи превазићи границе природе, отићи корак даље, што захтева подвиг, рад на себи па тек онда рад на својој деци да би се изградиле здраве личности, здрав И чврст карактер” нагласила је мати и додала да мајка треба најпре градити своју личност и све мерити Христом.

Предавање, на коме су присуствовали монаси манастира Драганац, свештенство и народ Косовског Поморавља, донело је велики број позитивних реакција и покретање дијалога на ову али и друге духовне теме.

Представница хуманитарне организације Косовско Поморавље Марија Васић, након предавања, је истакла: „Веома ми је драго што је било много људи, била је готово пуна сала и заиста сам захвална свима који су издвојили своје време и стрпљење да одслушају овако дуго и исцрпно предавање али се надам да је било на користи и да смо сви заједно нешто научили”.

Предавање „Бити мати” као и остала која су одржана у организацији манастира Драганац и Хуманитарне организације Косовско Поморавље су радо посећивана јер на њима грађани могу чути душекорисне поуке наших духовних пастира о хришћанском начину живота у савременом свету и враћању исконским православним вредностима.

Извор: РТВ Пулс

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније