Централна изборна комисија, саопштила је да ће проглашење резултата парламентарних избора на Косову одржаних 9.фебруара бити на дневном реду седнице у суботу 15. марта.
„Могу да потврдим да ће у суботу, 15. марта 2025. године, Централна изборна комисија одржати следећу седницу, а на дневном реду је објављивање коначних резултата избора за Скупштину Републике Косово, одржаних 9. фебруара 2025. године. О тачном времену одржавања седнице ЦИК-а ћемо вас благовремено обавестити“, саопштио је Ваљмир Ељези, портпарол ЦИК-а.
Према последњим резултатима Самоопредељење је добило 42,27 одсто гласова, Демократска партија Косова 20,96 одсто, Демократски савез Косова 18,28 процената а Коалиција ААК-Нисма освојила је 7,07 одсто гласова.
Извор: Радио Митровица север