Заветници

Ђурђевић Стаменковски: Упад у Поштанску штедионицу на Косову акт геноцидне политике

од TV Most

Министарка за бригу о породици и демографију Милица Ђурђевић Стаменковски најоштрије је осудила насилни упад косовских параполицијских снага у јединице Поштанске штедионице на северу Косова, који је назвала „актом геноцидне политике према Србима у покрајини“, саопштило је ресорно министарство.

Режим у Приштини свакодневним провокацијама и окупацијом српских институција ствара неподношљиве услове за живот српских породица, које су због забране платног промета и трговине са централном Србијом доведене у стање алармантне хуманитарне и егзистенцијалне кризе, поручила је Ђурђевић Стаменковски.

Она је истакла да „Аљбин Курти бес због свог политичког пораза у Савету Европе сада испољава над српским народом у Покрајини, који се систематски излаже најподмуклијим облицима геноцидних радњи и етничког чишћења“.

Срби на Косову и Метохији се плански лишавају најосновнијих људских права, њима се оспорава право да буду своји на своме, наводи министарка, која је упутила критике институцијама ЕУ „због њихове гласне тишине на терор и страховладу Куртијевог режима“, каже се у саопштењу Министарства за бригу о породици и демографију.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније