Инстаграм / будућностсрбијеав

Вучић у Цириху: Србија и Српска наставиће убрзано да раде на заједничким пројектима

од TV Most

Председник Србије Александар Вучић најавио да ће данас у Цириху говорити о променама у свету, али и о положају Србије у новом времену. Председник Србије сусрео се у Цириху са председником Републике Српске Милорадом Додиком и истакао да ће Србија и Српска наставити убрзано да раде на свим заједничким пројектима.

„Срдачан сусрет са председником Милорадом Додиком и овде у Цириху. Миле ми је дао најбољи савет пред Циришки говор, говори само оно што мислиш и оно што наш народ осећа и биће довољно“, написао је Вучић на инстаграм налогу будућностсрбијеав.

Како је навео, за једну ствар председник Милорад Додик је у праву.

„За нас Србе увек су важила другачија правила, све што су други могли, ми нисмо, све што је другима дозвољено, нама није..Не можемо да променимо свет, али можемо да будемо искрени према нашем народу, али и према онима који су за Србе измишљали посебне принципе и кажњавали их само зато што нису довољно послушни“, додао је Вучић.

Вучић данас и сутра борави у радној посети Швајцарској Конфедерацији, током које ће посетити Цирих и Берн.

Председник Вучић данас ће у Цириху разговарати са истакнутим иностраним привредницима и обратити се на трибини „Циришки говор“ у организацији магазина Велтвохе (Die Weltwoche).

Састанак са епископом швајцарским Андрејем у Цириху

Председник Србије Александар Вучић састао се данас са епископом швајцарским Андрејем у Цириху, у оквиру дводневне радне посете Швајцарској Конфедерацији.

Вучић ће касније разговарати са истакнутим иностраним привредницима и обратити се на трибини „Циришки говор“ у организацији магазина „Велтвохе“.

Домаћин тог скупа је власник и главни уредник магазина „Велтвохе“ Рожер Кепел, који ће председника Вучића представити учесницима.

Вучић је најавио да ће данас у Цириху говорити о променама у свету, али и о положају Србије у новом времену.

„Последње припреме пред говор у Цириху. Свет се мења брже него икад, имамо ли одговоре на општу дестабилизацију и неред? О томе, али и о положају Србије у савременом свету и новом времену говорићу данас око 16.00 часова“, објавио је Вучић на свом инстаграм налогу будућностсрбијеав.

Иначе, Вучић је у јуну дао интервју за овај швајцарски лист који је радио Кепел. Интервју је привукао велику пажњу светске јавности, а многе јавне личности поделиле су делове интервјуа на својим друштвеним мрежама.

Извор: Танјуг, ТВ Мост

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније