Танјуг/АП

У поплавама у Малезији и јужном Тајланду више од 30 људи изгубило живот

од TV Most

Више од 30 људи изгубило је живот у поплавама изазваним протеклих дана монсунским кишама у Малезији и јужном Тајланду, саопштили су данас званичници.

Обе земље истовремено припремају склоништа и планове за евакуацију у очекивању нових падавина које су предвидели метеоролози, пренео је Ројтерс.

Малезијски премијер Анвар Ибрахим рекао је да је количина падавина у протеклих пет дана које су погодиле источну обалу земље једнака количини кише у последњих шест месеци, што је изазвало хаос у североисточним државама Келантан и Теренгану.

Падавине су оштетиле путеве, куће и јавне објекте, а нанеле су и штету пиринчаним пољима од више милиона долара, навели су званичници.

Спасилачке службе чамцима достављају храну угроженом становништву које је заробљено у кућама.

Анвар је у парламенту казао да ће санирање инфраструктуре оштећене у поплавама коштати око 224 милиона долара, као и да влада разматра да обештети оне који су изгубили имовину.

Киша је током викенда ослабила, али метеоролози су најавили нове обилне падавине, а од недеље се очекује нови налет монсуна.

Подаци националног Центра за ванредне ситуације показују да се око 85.000 људи налази у прихватним центрима и склоништима пошто су морали да напусте домове.

У Малезији је најмање шест особа изгубило живот у поплавама док је невреме у јужном Тајланду однело 25 живота, навели су званичници.

На Тајланду је поплавама погођено више од 300.000 домаћинстава, а многе школе и 98 медицинских установа је затворено.

Министарство здравља је саопштило да се у склоништима налази више од 34.350 евакуисаних становника.

Иако се вода у неким провинцијама повукла, и у овој земљи се очекују нове падавине.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније