ЕПА-ЕФЕ

Орбан осудио напад на канал у Зубином Потоку и позвао на непристрасну истрагу  

од TV Most

Председник Владе Мађарске Виктор Орбан осудио је напад на канал Ибар-Лепенац у Зубином Потоку који је оштећен и позвао на непристрасну истрагу о том случају.

„Осуђујемо напад на критичну инфраструктуру Косова у Зубином Потоку. Уместо пристрасних оптужби, позивамо на непристрасну и свеобухватну истрагу. Уздржаност је императив како би се избегла даља ескалација у региону“, објавио је Орбан на друштвеној мрежи X.

У селу Вараге код Зубиног Потока синоћ је дошло до експлозије у којој је оштећен канал Ибар-Лепенац, због чега је прекинуто водоснабдевање, а Приштина је за напад оптужила Београд.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније