Косовски премијер Аљбин Курти, заједно са министром одбране, Ејупом Маћедонцијем, угостио је председника Агенције за одбрамбену индустрију Републике Турске, Халука Горгуа, са којим је разговарано о сарадњи у развоју одбрамбене индустрије, пише приштински Телеграф.
Премијер Курти је најпре изразио захвалност председнику турске Агенције за одбрамбену индустрију на сарадњи у области одбране, посебно у погледу повећања капацитета Косовских безбедносних снага, наводи се у тексту.
Курти је, према саопштењу, рекао да ће Косово наставити куповину војне опреме од Турске, која остаје један од главних партнера Косова.
На састанку је разговарано и о могућностима сарадње у развоју одбрамбене индустрије, односно производњи муниције, као и о условима које Косово нуди потенцијалним инвеститорима из Турске.
Поред заједничког састанка са премијером, министар одбране, Ејуп Маћедонци, имао је посебан састанак са председником Агенције за одбрамбену индустрију Републике Турске, Халуком Горгуом. Маћедонци је то саопштио објавом на свом профилу на друштвеној мрежи Фејсбук, рекавши да је разговарано о блиској сарадњи две земље у области одбране.
„Током овог пријатељског сусрета са г. Горгуом и његовим тимом разговарали смо о блиској сарадњи у области одбране између наше две земље. Улагање у одбрамбену индустрију је једна од области о којој смо разговарали током састанка и којој посвећујемо посебну пажњу“, рекао је Маћедонци.
Према његовим речима Турска је континуирано давала изузетан допринос изградњи капацитета Косовских безбедносних снага, а на том доприносу су веома захвални.
„Наставићемо да повећавамо капацитете наше војске сарадњом са нашим савезницима. Развој наше војске јесте и увек ће бити у функцији очувања мира и безбедности, то су наше вредности које смо гајили и којима смо увек остали верни“, рекао је Маћедонци.
Извор: Телеграф