РТС

Узбуна широм Албаније: Дојава о бомби са потписом Исламске државе, антитерористичке снаге евакуисале институције

од TV Most

У јавним институцијама у Албанији настала је паника због дојава о подметнутим бомбама. На имејл адресе више установа стигла претећа порука у име Исламске државе.

У имејлу са претећим и терористичким садржајем, који је стигао на адресе неколико институција широм Албаније, тврди се да је у тим институцијама постављена бомба, јавља дописник РТС-а.

У имејлу који је добио Топ Ченал, са адресе за коју се сумња да је фалсификована и која долази са универзитета у Аргентини, стиже претња да ће “неверници бити растргнути на комаде, а затим убијени“.

“Здраво, овде Исламска држава. Алаховом вољом, поставили смо бомбу у вашу зграду. Експлодираће за два сата. Онда ћете ви неверници бити растргнути на комаде. Онда ћемо вас убити“, наводи се у имејлу који је објавила албанска телевизија Топ Ченел.

Бројне полицијске снаге интервенисале су у више градова. Антитерористичке јединице евакуисале су зграде Специјалног суда за корупцију и организовани криминал (СПАК) и Високог Тужилаштва, који су такође примили ову поруку.

Дирекција за истраживање сајбер криминала, у сарадњи са Дирекцијом за борбу против тероризма и другим агенцијама за спровођење закона, покренула је истраге како би идентификовала аутора и пратила имејл адресу са које су претње послате, саопштила је полиција.

Извор: РТС

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније