Танјуг

Јевтић упутио писмо америчким званичницима: Директно кршење темељне вредности слободе и регионалне стабилности

од TV Most

Поводом хапшења Срба на Газиместану потпредседник Српске листе Далибор Јевтић је упутио писмо америчким званичницима где им је скренуо пажњу на ескалацију репресије и системско кршење људских права српске заједнице на Косову.

„Данас сам упутио писмо Канцеларији Беле куће за верска питања (White House Office of Faith-based and Neighborhood Partnerships).

Као редовни учесник Националног молитвеног доручка у Вашингтону, скренуо сам хитну пажњу америчким званичницима на ескалацију репресије и системско кршење људских права српске заједнице на Косову и Метохији, посебно током и данас током обележавања Видовдана на Газиместану“, навео је Јевтић.

У писму су истакнута три кључна проблема:

1. Произвољна и хапшења са политичком позадином – Тренд неоснованих привођења који уноси страх и нестабилност међу српско становништво.

2. Забрана националних и верских симбола – Активно кажњавање и забрана истицања српске заставе и симбола Српске православне цркве.

3. Репресија на Газиместану – Агресивно спровођење забрана током мирног верског и културног окупљања верника.

„Све ово директно крши темељне вредности слободе и регионалне стабилности које Бела кућа настоји да заштити”, наводи се у допису.

Јевтић је позвао Канцеларију Беле куће да преиспита ова кршења, заложи се за заштиту српске православне баштине и помогне у обезбеђивању основних људских права и безбедности за Србе на Косову.

Извор: ТВ Мост

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније