Танјуг

Вучић: Ми смо војно неутрални, сами чувамо своје небо и земљу и све смо способнији

од TV Most

Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да је Србија војно неутрална и да сама чува своје небо и земљу, као и да има све способонију војску.

Вучић је, после успешно изведеног гађања из средстава и система ратне технике Војске Србије на полигону Пасуљанске ливаде, на питање новинара да ли представљају нека од тх средстава и система чије смо дејство данас видели изненађење за многе који се баш и не радују војним успесима Србије, рекао да се нико не радује осим наших грађана.

„Што би се неко радовао? Радује се наш народ и грађани ове земље. Што би се било ко радовао? Ми не припадамо ниједном војном савезу. Ми смо војно неутрални. Само да ми објасните ту математику због чега би се било ко радовао нашој снази. То сви људи треба да знају. Не постоји нико ко би се радовао нашој снази. Нашој снази се радују само наши грађани и наш народ који живи у региону и свуда у свету“, рекао је Вучић.

Како је истакао, радовали би се да припадамо њиховим савезима.

„Али ми сами чувамо своје небо, ми сами чувамо своју земљу, и све смо способнији да то радимо на висококвалитетан начин“, нагласио је председник Вучић.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније