Преминуо је Србољуб Србо Антић, легендарни спортски радник, фудбалски педагог и добитник Награде за животно дело у области спорта у Косовској Митровици.
Срба је био синоним за златно доба митровачког спорта под окриљем некадашње СОФКА-е (Савез организација за физичку културу). Својим радом у ФК “Трепча” обликовао је и васпитао генерације младих фудбалера, учећи их не само игри, већ и дисциплини и људским вредностима. Његова свестраност и спортска мисија огледале су се и у зимским спортовима – био је страствени љубитељ скијања, преносећи љубав према белим стазама на многе младе митровчане кроз школске и рекреативне кампове.
Косовска Митровица памтиће га као стуб локалне спортске заједнице, човека који је цео свој век посветио будућности наше деце и очувању спортског духа града.
Човек који је добио заслужено признање за животно дело, данас је отишао у легенду. Мало је оних које је митровачки спорт тако дубоко спојио са омладином. Од фудбалског терена и “рударске” дисциплине у дресу и на клупи ФК Трепча, па све до снежних планинских стаза и скијања које је неизмерно волео и форсирао кроз рад некадашње СОФКА-е.
Скривао је децу од улице, учио их да буду спортисти на терену, скијаши на снегу и људи у животу.
Данас је преминуо супруг, отац, деда својој породици, дугогодишњи фудбалски радник ФК “Трепча” и страствени скијашки радник, својим врхунским спортистима, велики пријатељ и рекреативац, својим друговима са којима је корачао одржавајући здрав спортски дух до самог краја и велики друг генерацијама Митровчана. Као део некадашње СОФКА-е, обележио је историју локалног спорта васпитавајући генерације на теренима и скијашким стазама.
Вечна му слава!
Време и место сахране накнадно ће објавити породица.
Извор: Радио Митровица север