РТВ

Руско министарство одбране након предлога Путина прогласило прекид ватре 8. и 9. маја

од TVMost

Руско Министарство одбране прогласило је данас примирје са украјинском страном 8. и 9. маја у част победе совјетског народа у Другом светском рату, након што је то предложио председник Русије Владимир Путин раније ове недеље у телефонском разговору са америчким председником Доналдом Трампом.

„Надамо се да ће украјинска страна следити овај пример“, наводи се у саопштењу руског министарства, преноси РИА Новости.

Истовремено, руско Министарство одбране скренуло је пажњу на, како су навели, „претње (украјинског председника) Володимира Зеленског да ће напасти Москву 9. маја“.

У саопштењу се упозорава да ће руске трупе предузети све неопходне мере безбедности током прославе, или ће у супротном покренути масовни ракетни напад на центар Кијева.

Раније данас на отварању самита Европске политичке заједнице у Јеревану, Зеленски је оценио да Русија страхује од појаве украјинских дронова током параде поводом Дана победе над фашизмом у Москви 9. маја, с обзиром на то ће се тај догађај први пут после дужег времена одржати без војне опреме.

Зеленски је током говора на отварању 8. самита Европске политичке заједнице у Јеревану навео да то показује да Русија није јака као раније.

Прошле године, прекид ватре поводом Дана победе је трајао од 8. до 10. маја.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније