Немачки канцелар Фридрих Мерц изјавио је данас да не види какву стратегију имају Сједињене Америчке Државе да би изашле из рата са Ираном.
Мерц је оценио да је целу америчку нацију понизило иранско руководство, а посебно Иранска револуционарна гарда, пренео је Ројтерс.
Обрацћајуцћи се студентима у Марсбергу, у немачкој савезној покрајини Северној Рајни-Вестфалији, Мерц је навео да Иранци „очигледно преговарају веома вешто“, као и да су „очигледно јачи него што се мислило“.
Мерц је позвао на хитно окончање сукоба Ирана са САД због, како је навео, његовог директног утицаја на немачку економију.
Преговори између Ирана и САД у Исламабаду, које је америчка страна раније најавила за протекли викенд, нису одржани пошто је Техеран одбио да учествује у разговорима због, како је наведено, претераних захтева Вашингтона за окончање сукоба.
Ирански министар спољних послова Абас Аракчи предао је у суботу захтеве Ирана пакистанским званичницима, који су посредници у преговорима, да би их предали америчкој страни.
Извор: РТС/Танјуг