ТВ Мост

Богат програм на штанду Канцеларије за КиМ; Приштина представила своју туристичку понуду

од TV Most

Трећег дана 47. Међународног сајма туризма представио се град Приштина. Велики број излагача промовисао је туристички потенцијал овог града са освртом на богато културно наслеђе и традицију Косова.

На штанду Канцеларије за Косово и Метохију посетиоци сајма могли су да се, кроз културно-уметнички програм и занимљиве промоције боље упознају са потенцијалима и производима који вековима употпуњавају туристичку понуду Приштине.

Заменик председника Привременог органа Приштине Дејан Миладиновић рекао је да је Сајам прилика да се локални произвођачи представе широј јавности.

„Циљ наше промоције на Сајму туризма у Београду је да омогућимо нашим људима да представе своје производе, мед, метохијско вино, уметнине и све оно што немају како да пласирају. То не би било могуће без сарадње са Канцеларијом за КиМ којима се најсрдачније захваљујемо“, казао је Миловановић.

У склопу културно-уметничког програма пред посетиоцима је наступио Национални ансамбл народних песама и игара са Косова и Метохије „Венац“ из Приштине који је извео сплет игара са Косова.

Посебно одушевљење присутних изазвале су балерине Дома културе својим наступом, а ученице Музичке школе „Стеван Мокрањац“ Хелена Инић и Магдалена Савић певале су песме „Расти, расти, мој зелени боре“ и „Вила са Кошара“.

Занимљив наступ имало је Витешко удружење „Ред змаја“ из Грачанице са витешким играма и промоцијом израде средњевековног кованог новца.

Извор: ТВ Мост

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније