Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у Подгорици екипу Будућности резултатом 93:80 (22:29, 23:9, 22:26, 26:16) у мечу 18. кола групе Б АБА лиге.
Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Џордан Нвора са 21 поеном, док је Донатас Мотејунас постигао 12.
Џеред Батлер је забележио 10 поена, а по девет убацили су Никола Калинић, Чима Монеке и Ебука Изунду.
У редовима Будућности по 14 поена постигли су Јоги Ферел и Џуван Морган. Џери Бутсијел је убацио 12 поена, док је Алекс Бутел постигао 10.
Будућност је боље почела меч, водила је током прве четвртине, а после 10 минута игре било је седам поена разлике 29:22 за екипу из Подгорице.
Гости из Београда су у другој деоници дошли до преокрета па је на крају првог полувремена било 49:42 за Звезду.
„Црвено-бели“ су у трећој четвртини задржали минималну предност, а пред почетак последње деонице меча било је 67:64.
Екипа из Подгорице је повела 72:71 у последњој четвртини, али је затим Звезда била сигурнија у завршници меча и серијом 22:8 дошла до победе.
Звезда је такмичење у групи Б АБА лиге завршила са 12 победа и четири пораза, док је Будућност остварила учинак 13-3.
„Црвено-бели“ ће први меч Топ 8 фазе АБА лиге играти против Игокее.
Извор: Танјуг