Танјуг

Вучић дочекао италијанског министра Салвинија, у току састанак две делегације

од TV Most

Председник Републике Србије Александар Вучић састао се данас у Београду са потпредседником Савета министара у Влади Републике Италије и министром инфраструктуре и саобраћаја Матеом Салвинијем.

Вучић је Салвинија у клубу Толстој, у некадашњем клубу посланика државе, дочекао заједно са потпредседницом Владе Србије и министарком привреде Адријаном Месаровић, министарком грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александром Софронијевић и министарком унутрашње и спољне трговине Јагодом Лазаревић, док је са италијанским министром у пратњи дошао амбасадор Италије у Србији Лука Гори.

На Топчидеру је одмах по дочеку отпочео састанак српске и италијанске делегације, који је у току.

Салвини борави дводневној званичној посети Београду до 7. јула, а циљ посете је, како је раније саопштила Влада Италије, даље јачање сарадње између две земље, са посебним фокусом на области инфраструктуре, саобраћаја и економског развоја.

Вучић и Салвини претходно су се на највишем нивоу састали у мају 2019. године у Риму, када је Салвини био министар унутрашњих послова и потврдио подршку Италије пријему Србије у Европску унију.

Председник Србије угостио је прошле године у августу и премијерку Италије Ђорђу Мелони, а током те радне посете одржана је вечера на којој се разговарало о билатералним односима и процесу европских интеграција Србије.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније