Танјуг

IRGC: Нападнуто осам америчких војних објеката у региону Блиског истока

од TV Most

Ирански Корпус исламске револуционарне гарде (IRGC) саопштио је данас да је покренуо велику операцију напада ракетама и дроновима на осам америчких војних објеката у региону Блиског истока, као „одлучан одговор“ на, како су навели, обновљену америчку агресију против те земље.

IRGC је навела да су њихова морнарица и ваздухопловне снаге заједно извеле операцију током ноћи, између 2.00 и 3.00 сата по локалном времену, против осам „кључних америчких војних објеката“, укључујући „ваздухопловну базу Али ел Салем у Кувајту“ и „штаб Пете флоте Сједињених Америчких Држава у луци Салман у Бахреину“, преноси иранска Press TV.

У саопштењу IRGC наводи да су објекти који су били мете напада уништени.

Према саопштењу, операција је уследила након напада које су САД у суботу извршиле на пет иранских приобалних упоришта, „под изговором да реагују на сукоб морнарице IRGC-а са бродом“ који је ушао у Ормуски мореуз.

IRGC је саопштила да поморски саобраћај кроз Ормуски мореуз спада у одговорност Ирана, у складу са меморандумом о разумевању који је недавно потписан између Ирана и САД, уз посредовање Пакистана.

У саопштењу се упозорава да ће се „од сада са пловилима за која се утврди да крше прописе поступати строже него раније“, као и да ће „свака будућа агресија непријатеља, без обзира на изговор, па чак и ако, као синоћ и вечерас, буде усмерена на циљеве који се сматрају мање важним, бити дочекана жестоким одговором“.

„Непријатељ треба да схвати да кршење примирја представља кршење клаузуле 1 Исламабадског споразума и да ће резултирати потпуном обуставом свих повезаних процеса“, наводи IRGC.

IDF: Извршен напад на наоружане оперативце Хезболаха у области Набатије

Израелске одбрамбене снаге (IDF) саопштиле су да су извршиле напад на неколико оперативаца либанске милитантне групе Хезболах, коју подржава Иран, који су били наоружани ручним ракетним бацачима и који су деловали близу израелских трупа на југу Либана.

У саопштењу се наводи да је IDF, након што су у суботу оперативци Хезболаха идентификовани, извршила нападе и на оперативце и на структуру у којој су се налазили у области Набатије, преноси The Times of Israel.

У одвојеном инциденту, трупе IDF-а су уништиле ракетни бацач Хезболаха за који војска каже да је представљао претњу снагама.

Трамп: Ако будемо приморани да с војском завршавамо посао, Иран више неће постојати

Председник САД Доналд Трамп потврдио је да је америчка војска напала иранска складишта ракета и дронова, као и обалске радарске локације, због, како је навео, поновног кршења споразума о прекиду ватре од стране Техерана, и упозорио да би могло доћи до значајније употребе америчких снага против Ирана.

„Можда ће доћи тренутак када више нећемо моћи да будемо разумни и бићемо приморани да војно завршимо посао који смо веома успешно започели“, написао је Трамп на својој друштвеној мрежи Truth Social.

Он је нагласио и да „ако се то деси, Исламска Република Иран више неће постојати“.

Извор: РТС, Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније