РТС

Тежак пораз фудбалера Србије од Зеленортских Острва у пријатељском мечу у Лисабону

од TVMost

Фудбалска репрезентација Србије поражена је данас од селекције Зеленортских Острва резултатом 3:0 (1:0) у пријатељском мечу који је одигран у Лисабону.

Голове за Зеленортска Острва постигли су Кевин Пиња у 11, Ларос Дуарте у 59. и Бенхимол у 63. минуту.

Србија је меч почела у следећем саставу: Ф. Станковић, Ераковић, Недељковић, Павловић, Авдић, А. Станковић, Њ. Петровић, Живковић, Костов, Бирманчевић и Милошевић.

Фудбалска репрезентација Зеленортских Острва је повела у 11. минуту голом Кевина Пиње. Фудбалери Србије су прву шансу имали у 23. минуту преко Милошевића, који је маказицама шутирао високо изнад пречке. Фудбалери Зеленортских Острва су потом запретили у 28. минуту, а голман Србије Филип Станковић је зауставио ударац Кабрала.

Србија је у финишу првог полувремена имала прилику да изједначи после слободног ударца, али је лопта после шута Андрије Живковића ударила у живи зид и завршила је у корнеру. Прво полувреме је завршено вођством Зеленортских Острва резултатом 1:0.

Селектор Србије Вељко Пауновић је на полувремену заменио четворицу фудбалера. Уместо Петровића, Бирманчевича, Костова и Милошевића у игру су ушли Зукић, Ранђеловић, Лучић и Штулић.

Србија је на старту другог дела меча пропустила две шансе преко Владимира Лучића. Фудбалер Црвене звезде је у 51. минуту шутирао преко гола, а два минута касније исти играч је погодио стативу.

Србија је наредну шансу имала у 56. минуту преко Штулића, али је добро интервенисао голман Зеленортских Острва Сантос, који је лопту избацио у корнер.

Фудбалери Зеленортских Острва су потом за четири минута постигли два гола. У 59. минуту у стрелце се уписао Дуарте, а у 63. мрежу Србије је погодио Бенхимол.

Пауновић је у 66. минуту одлучио да обави четири измене, а у игру су ушли Драгојевић, Ђурђевић, Симић и Мимовић.

Симић је 71. минуту имао прилику да затресе мрежу Зеленортских Острва, а његов ударац је завршио поред гола. До краја утакмице није било промене резултата, а екипа Зеленортских Острва је стигла до победе од 3:0.

Фудбалери Србије ће наредни пријатељски меч одиграти 5. јуна у Толуки против Мексика.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније