Патријарх српски Порфирије је данас са специјалним изаслаником Уједињеног Краљевства за Западни Балкан Карен Пирс о приликама како у свету тако и у земљама Балкана, а у разговору је постигнута сагласност да је очување стабилности и мира, кроз дијалог и сарадњу, неопходно и у интересу свих људи.
Патријарх је захвалио госпођи Пирс на посети и нагласио да Српска Православна Црква (СПЦ), остајући верна свом јеванђељском призиву, настоји да у савременом свету препуном изазова и немира сведочи вредности мира, разумевања и братске љубави међу људима и народима, саопштено је из СПЦ.
Пирс је захвалила патријарху на срдачном пријему и прилици за разговор.
Састанак је одржан у Патријаршијском двору у Београду, а присуствовали су амбасадор Велике Британије у Србији Едвард Фергусон, викарни Епископ новобрдски Иларион, Џејмс Томпсон, саветник Карен Пирс, вођа тима у Одељењу за Западни Балкан Викторија Бирд Руис Бенитес де Луго, политички саветник у Амбасади Уједињеног Краљевства у Србији Срђан Глигоријевић и секретар Кабинета патријарха ђакон Никола Костић.
Карен Пирс се данас састала и са председникм Србије Александром Вучићем, премијером проф. др Ђуром Мацутом и министром спољних послова Марком Ђурићем.
Извор: Танјуг