Милану Васићу награда за најбољу мушку улогу на Данима комедије у Бијељини

Фејсбук

Награда за најбољу мушку улогу на 25. Позоришном фестивалу „Дани комедије“ у Бијељини припала је Милану Васићу за представу „Љубав у Савамали“, саопштио је данас Звездара театар.

Жири фестивала је посебно истакао Васићеву глумачку способност у тумачењу улоге Ахмеда, а глумцу је награда додељена у Центру за културу Семберија, наведено је у саопштењу.

Васић је поручио да свака награда прија, поготову ако је за лик који обожава и ужива док га игра.

„Ова награда у Бијељини ми је посебно драга из два разлога: први је јер сам је добио за Светски дан позоришта и друго јер је дошла од братског народа из Републике Српске“, рекао је Васић.

Према његовим речима, „Љубав у Савамали“ је представа коју „просто волиш да је играш и не размишљаш о томе да ли ће она посећивати фестивале и освајати награде“.

„Некако ти то буде други план. Битно је да се она игра, да је људи воле и да сале увек буду пуне, као што је и код нас.

„Љубав у Савамали“ Ивана Лалића у режији Даријана Михајловића и продукцији Звездара театра је премијерно изведена у новембру 2018. године, сценограф је Весна Поповић, костимограф Лидија Јовановић, а аутор музике Бојан Стојчетовић.

Извор: Танјуг

Related posts

Лавров са колегама из земаља Залива: Решење сукоба дипломатским средствима

Најмање 70 мртвих у нападу на цивиле на Хаитију

Расписан конкурс за књижевну награду „Григорије Божовић“, пријаве до 4. маја

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније