У „плавој сали“ Ректората Универзитета Црне Горе у Подгорици данас се игра пријатељски шаховски меч између репрезентација Црне Горе и Србије.
Како је наведено из Шаховског савеза Србије, овај догађај симболизује спортско ривалство и сарадњу између две земље. Меч се игра на 10 табли а свака екипа има по три члана: сениора, универзитетског професора и студента, и једну шахисткињу.
Пре почетка меча, потписан је и протокол о сарадњи Шаховски савез Србије и Шаховски савез Црне Горе који су потписали председници Савеза Андрија Јоргић и Јован Миловић.
Подршку шахистима пружио је и амбасадор Србије у Црној Гори, Небојша Родић, који је и повукао први потез заједно са велемајстором и црногорском шаховском легендом Божидаром Ивановићем.
Меч је привукао велику пажњу љубитеља шаха, али и оних који цене спортски дух и међународну сарадњу, наводи Шаховски савез Србије.
Извор; Танјуг