Драган Ристић ослобођен оптужби за ратни злочин у Ђаковици

Косово Онлајн

Драган Ристић (77) данас је ослобођен оптужби за ратне злочине над цивилним становништвом у Ђаковици у мају 1999. године. Ристић није присуствовао изрицању пресуде.Њему се данас укида мера притвора.

Основни суд у Приштини изрекао је данас ослобађајућу пресуду Драгану Ристићу који је био оптужен да је починио ратни злочин против цивилног становништва у Ђаковици током сукоба на Косову  1999. године.

Судија Рахман Бећири образложио је да током поступка није доказано да је Ристић починио дела која му се стављају на терет.

„Суд није могао да утврди да је извршилац кривичних дела оптужени“, рекао је судија.

Како је истакао, једина тачка у оптужници која повезује Ристића са случајем односи се на хапшења.

„Међутим из отворених доказа није потврђено да је оптужени био припадник полицијских снага“, закључио је Бећири.

Ристића је судско веће ослободило оптужби и наложило да му се већ данас укине мера притвора.

Драгана Ристића је оптужница теретила да је наводно у Ђаковици, у саучесништву са другим припадницима српских полицијских снага, учествовао у убиствима, малтретирању, уништавању имовине и протеривању албанског становништва 10. маја 1999. године.

Ухапшен је 25. фебруара прошле године на административном прелазу Јариње, када је са сином кренуо у Ђаковицу како би продужио важење докумената.

Ово је прва ослобађајућа пресуда за ратне злочине у овој години.

Извор: Танјуг

 

Related posts

Словенија: На безнинским станицама МОЛ и Шел уведено ограничење за куповину горива

Орбан уочи избора затражио подршку Мађара из Србије

Соренсен са Лакроом о споразуму у вези са применом Закона о странцима

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније